29 października 2014r., w Tygodniu Światowego Oszczędzania, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpoczęła akcję „Oszczędzamy – pomagamy”. Uczniowie z klas: 2b (gimnazjum), 1a i 1d (liceum) odwiedzili jaworznickie banki i instytucje finansowe. W placówkach PKO BP, Banku Pekao i Skoku promowali oszczędzanie, rozdając klientom przygotowane samodzielnie ulotki informacyjne dotyczące budżetu domowego i różnorodnych form oszczędzania. Zachęcali mieszkańców Jaworzna do racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi, wodą, energią, rozsądnego planowania domowych wydatków.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników instytucji, które włączyły się w akcję, mieli nie tylko kontakt z klientami, ale mogli również zapoznać się z bogatą ofertą produktów bankowych. Młodzież poznała codzienne obowiązki związane z obsługą finansową, zwiedziła wiele pomieszczeń niedostępnych zwykłemu klientowi.

Uczniowie, w praktyczny sposób, poszerzyli wiedzę o nowe informacje dotyczące rynku finansowego i rządzących nim mechanizmów.
Pracownikom PKO BP, Banku PeKao i jaworznickiego Skoku dziękujemy za życzliwe przyjęcie 🙂

galeria…