Zespół Szkół Ogólnokształcących III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie  jako jedyna szkoła z województwa śląskiego została zakwalifikowana do programu “CYBER.MIL z KLASĄ”.

W przyszłym roku szkolnym 2021/22 otworzymy klasę o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Programy nauczania dla określonych przedmiotów opracowane będą przez specjalistów z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Programy, oprócz tematyki informatycznej będą zawierać także elementy nabywania kompetencji w dziedzinie obronności państwa, jest to bowiem warunkiem udzielania wsparcia finansowego przez Ministra Obrony Narodowej.

Dzięki umiejętnościom oraz wiedzy nabytej w ramach programu, absolwenci klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” będą mieli większe szanse na przyjęcie na studia wojskowe i cywilne z zakresu cyberbezpieczeństwa, informatyki i przedmiotów ścisłych.