Noc Naukowców

24 marca 2023 r. godz. 18:00-6:00

Za nami Kolejna Noc Naukowców!

W tegorocznej edycji uczestniczyło prawie 130 uczniów, w tym ósmoklasiści z jaworznickich szkół podstawowych. Zajęcia prowadzili wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jaworznie, nauczyciele III LO oraz studenci kół naukowych SWPS, ŚUM i WSB. Tematyka wykładów i warsztatów objęła aż dziesięć różnych dziedzin. W programie spotkania znalazły się m. in. wykłady z zakresu informatyki, techniki, farmacji, geografii, fizyki medycznej, warsztaty językowe, warsztaty informatyczne, psychologiczne, kryminalistyczne, historyczne, mitologiczne, mikroskopowe. Wszystko to w atmosferze naukowo-rozrywkowej 🙂 Imprezie towarzyszyła wystawa minerałów z Geosfery, szkolna fotobudka oraz warsztaty szycia poduszek-emotek. Noc zakończyła projekcja filmu „X+Y”. Na głodnych i spragnionych (nie tylko wiedzy) czekała pizza i drobny poczęstunek.

Zajęcia prowadzili dla nas:

mgr Tina Jugović, UŚ; dr Magdalena Błaszak, UŚ; dr hab. Armand Cholewka prof. UŚ; mgr Karolina Kędroń, UM Jaworzno; mgr Marcin Tosza, UM Jaworzno; dr hab. n. farm. Krzysztof Marciniec, ŚUM; native speaker Chris Burns, Akademia Edukacji IQ Jaworzno; dr  Wojciech Gurdziel UŚ, dr hab. inż. Michał Mierzwa, prof. UŚ; dr hab. Łukasz Machura prof. UŚ; mgr Ewa Maj, III LO; mgr Dorota Wojdak-Kaszuba, III LO; mgr Jolanta Adwent III LO oraz studenci reprezentujący Koło Naukowe Psychokryminalistyki Corpus Delicti SWPS, Koło Naukowe Homo Inter Homines SWPS, Koło Naukowe Psychologii Społecznej SWPS, Koło Naukowe Psychologii Zachowań Społecznych SWPS, Koło Naukowe Psychologii w biznesie  Progressus  WSB.

Bardzo dziękujemy za bardzo interesujące wykłady i warsztaty. Mamy nadzieję na kolejne spotkania 🙂

Organizatorzy:
Dorota Mocek