Promując pasje i zainteresowania uczniów naszej szkoły w bibliotece odbyła się kolejna wystawa z cyklu „Pozytywnie zakręceni” zatytułowana Przemysł i infrastruktura w obiektywie. Jej autorem był uczeń klasy 2 A liceum Michał Erd. Na wystawę złożyły się fotografie posegregowane w bloki tematyczne: energetyka – wytwarzanie i przesył, hutnictwo, infrastruktura i maszyny.

Uczeń prezentując koleżankom i kolegom z klas 2f i 3f gimnazjum własne fotografie, omówił zależności między przemysłem i infrastrukturą. Analizy dokonał w oparciu o pobliskie zakłady przemysłowe   Elektrownie Jaworzno III i II, Łagiszę, Sierszę oraz Hutę Katowice i Koksownię Przyjaźń.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów odwiedzających bibliotekę. Zapraszamy kolejnych „pozytywnie zakręconych” do prezentowania swoich pasji w naszej bibliotece.