13.I.2014 r. w bibliotece szkolnej ZSO odbyło się kolejne spotkanie grupy osób, które przy tomikach poezji dzieliły się swoimi przemyśleniami i emocjami. Tym razem temat spotkania “W poszukiwaniu aniołów”nawiązywał do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie liceum i gimnazjum recytowali przygotowane przez siebie wiersze i w języku polskim, i w języku angielskim.

Opiekunem grupy przygotowującej utwory w języku angielskim z liceum była pani Daria Płatek, która korzystając z naszego zaproszenia połączyła lekcję języka angielskiego w klasie 2c liceum z imprezą biblioteczną. Uczennice Weronika Kołacz z kl. 1e gimnazjum i Monika Stępień z  kl. 2c liceum zaprezentowały własne wiersze. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki w języku polskimi i angielskim w wykonaniu Agnieszki Palki z klasy 2d gimnazjum oraz Agaty Guzik i Martyny Pluty z klasy 2c liceum. Spotkanie przebiegało w ciepłej i miłej atmosferze.

W imprezie brała również udział młodzież klasy 2a liceum pod opieką pani Dyrektor Marty Figury. Zgromadzeni goście mieli przyjemność zapoznać się z przygotowaną na tę okazję wystawą “Motyw anioła w sztuce”.

Ciekawą ekspozycją była zgromadzona kolekcja aniołów, która dodawała smaku  recytacji anielskiej poezji. “Tematyczne spotkania z poezją” w naszej bibliotece cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczniowie pytają o kolejne spotkania, a nawet podają swoje propozycje.