W dniu 19 kwietnia br. zakończył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Bezpieczna Cyberprzestrzeń”, zorganizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych objętych programem MON – „CYBER.MIL z klasą”. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży nowych technologii z zakresu informatyki, promowanie obronności Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności cyberbezpieczeństwa, jak również pobudzenie do rywalizacji i samodoskonalenia. Ogółem do konkursu zgłoszono 34 drużyny z 13 szkół średnich z całej Polski. Komisja konkursowa wyłoniła pięć najlepszych drużyn z Inowrocławia, Jaworzna, Bolesławca, Świdnika oraz Ozorkowa, które przystąpiły do finałowego etapu.

WYNIKI FINAŁU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

1 miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie;
2 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu;
3 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu;
4 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku;
5 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie.

Finałowy etap konkursu odbył się na terenie III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowało Regionalne Centrum Informatyki Kraków. Zadania tego etapu polegały na praktycznym realizowaniu zadań z zakresu cyberbezpieczeństwa w obszarze sieci komputerowych.

Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody, których sponsorami byli: Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Prezydent Miasta Jaworzna, Regionalne Centrum Informatyki w Krakowie, Wojskowe Centrum Rekrutacyjne w Katowicach, Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej, Śląski Kurator Oświaty w Katowicach, Tauron oraz Rada Rodziców III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie.

Dodatkowo Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni ufundowała dla laureatów pierwszych trzech miejsc ułatwiony dostęp na kierunek studiów Systemy Informacyjne w Bezpieczeństwie, w specjalności Cyberbezpieczeństwo. Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie dla laureatów 1. miejsca zorganizuje przelot symulatorami statków powietrznych, na których szkolą się podchorążowie LAW oraz przelot statkiem powietrznym używanym do szkolenia lotniczego podchorążych LAW. Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu ufundował dla laureatów 1 miejsca voucher o wartości 1500 zł do wykorzystania na studia I stopnia na kierunku Informatyka lub Bezpieczeństwo Narodowe w Wyższej Szkole Humanitas.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

drukuj