Euroweek

Jak co roku wiosną uczniowie klas dwujęzycznych naszej szkoły pod opieką pani Ksymeny Krupińskiej-Pluty, pani Katarzyny Mielczarek i pani Joanny Wyżlic wzięli udział w  obozie “Euroweek: Szkoła Liderów”.

Tam, pod czujnym okiem wolontariuszy z różnych części świata rozwijali swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim i poznawali kultury innych państw. Jak zwykle nie mogło zabraknąć również zabaw i aktywności fizycznych, które pomogły uczestnikom zintegrować się z wolontariuszami i  uczniami innych szkół.
Podczas 5-dniowego kursu nasi uczniowie między innymi zgłębili tajniki kuchni meksykańskiej, z powodzeniem ukończyli krótki kurs salsy i wzięli udział w wielu dyskusjach, debatach i zajęciach w języku angielskim. Zwieńczeniem wyjazdu było tradycyjnie ukończenie zadań z cyklu Mission Impossible, gdzie uczniowie mogli rozwinąć swoją kreatywność i wykazać się znajomością języka angielskiego. Każdy z uczniów został nagrodzony certyfikatem potwierdzającym udział w obozie.
Wszyscy świetnie się bawili, zawiązali nowe przyjaźnie i już nie mogą się doczekać, kiedy wezmą udział w kolejnym Euroweeku. 😁

drukuj