Dzień Kariery

We wtorek 4 kwietnia odbył się III Dzień Kariery pod hasłem „Dbajmy o swój wizerunek” . W tym roku gościli u nas prelegenci, którzy mieli za zadanie zwrócić uwagę młodych ludzi na temat tworzenia własnej marki poprzez troskę o wizerunek, szczególnie zawodowy. Pierwsze wrażenie, jakie zrobimy w trakcie wystąpień publicznych, do jakich należy niewątpliwie  rozmowa kwalifikacyjna, jest niezwykle ważny. Mało tego – według brytyjskiej firmy rekrutacyjnej Reabur, aż 68 proc. pracodawców podejmuje swoje decyzje o zatrudnieniu pracownika kierując się nie jego CV, ale… wyglądem i higieną osobistą – zwłaszcza, jeśli praca wiąże się z nienagannym wizerunkiem. Potem pod uwagę bierze się pierwsze zdania wypowiadane przez kandydata, sposób mówienia, ton głosu, dopiero na końcu liczy się zawartość merytoryczna naszej wypowiedzi. Dlatego temat dotyczący budowania własnego wizerunku jest tak atrakcyjny.

Nasi prelegenci w tym p. Mateusz Bodnar z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, który omówił jak przygotować dobre wystąpienia publiczne, p. Magdalena Wrona z Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie  z prezentacją „Zoom na wizerunek zawodowy” oraz pani p. Anna Jarek z organizacji studenckiej PANEUROPA działającej przy  Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach z prelekcją „Co może student, by budować swoją markę”, na pewno przybliżyli naszym uczniom tę tematykę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się omówienie dobrego wizerunku zawodowego dwóch wybranych z sali uczniów i jednej nauczycielki.

Dodatkowo gościli u nas przedstawiciele Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworznie i Punktu Pośrednictwa Pracy, którzy przygotowali oferty pracy sezonowej dla naszych uczniów.