Klasy IIE i IIIB pod opieką Pani Renaty Góra, Pani Angeliki Lelek i Pana Krzysztofa Ciołczyka uczestniczyły w konferencji podsumowującej projekt INKLA zorganizowanej przez Uniwersytet SWPS w Katowicach. W zespole badawczym znalazły się uczennice naszego liceum Martyna Palka z kl. IIE i Katarzyna Obtułowicz z kl. IIIB, które cały ubiegły rok szkolny przeprowadzały badania pod okiem pracownika naukowego SWPS. Tematem konferencji było „Prześladowanie i wykluczenie w szkole – epizod czy norma? Blaski i cienie relacji rówieśniczych, na podstawie badań partycypacyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych. Badania przeprowadzone w naszej szkole również przyczyniły się do wyników projektu nad tym ważnym i trudnym problemem dla każdej szkoły. Kolejnym punktem konferencji była prezentacja metody badawczej „Photovoice” i otwarcie wystawy zdjęć „Szkoła, klasa, grupa rówieśnicza – blaski i cienie”. Wśród wyróżnionych znalazły się także zdjęcia naszych uczniów i z naszej placówki. Następnie odbyły się warsztaty zorganizowane w kilku grupach. Braliśmy udział w zajęciach na temat: „Okiem praktyka – jak PRODUCT PLACEMENT wpływa na nasze decyzje zakupowe?, „Rola ofiary w przestępstwie psycho – kryminalistyka”, „Jak zaoszczędzić a nie wydać na bzdury – psychologia ekonomiczna”. Konferencja przebiegała w miłej, kulturalnej atmosferze, zostaliśmy poczęstowani fajnymi, preferowanymi przez młodzież przysmakami. Bardzo pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat relacji rówieśniczych i zapewne wykorzystamy ją naszej szkolnej rzeczywistości.

galeria …