Dnia 26.10.2015 roku na terenie naszej szkoły miała miejsc e akcja „Pola Nadziei” zorganizowana przez pedagoga szkolnego. Akcja ta polega na sadzeniu żonkili, które są symbolem nadziei, inauguruje i symbolizuje okres zbierania funduszy dla Hospicjum Homo-Homini. W tym roku na terenie ZSO w tej akcji wzięli udział wolontariusze z Klubu Wolontariusza „Psychole” i z Klubu Młodego Wolontariusza skupiających młodzież z liceum i z gimnazjum. Sadzenie żonkili poprzedzała prelekcja pani Katarzyny Pieczary reprezentującej Hospicjum na temat pracy wolontariusza. Wzięły w niej udział klasy IA, IC, IIE, wolontariusze i liczni zainteresowani.
Pola Nadziei to organizowana od 18 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 1981 roku prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących , oczekujących naszej pomocy, odchodzących z tego świata. W naszej szkole są organizowane już od 13 lat. Cebulki kwiatów nadziei zakupujemy w Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Tej instytucji może pomóc każdy z nas, poprzez uczęszczanie na koncerty charytatywne, festyny, spektakle, zbiórki pieniędzy, z których pieniądze zostaną przeznaczone na lepsze warunki życia w Hospicjach.

W tym roku pogoda dopisała, mamy nadzieję, iż w następnym roku szkolnym podobne wydarzenie zostanie zorganizowane , że żonkile, które zakwitną na wiosnę będą nam przypominać o tym jak ważne jest niesienie pomocy innym oraz jak wielkie ma ona znaczenie.

galeria …

drukuj