WARSZTATY KLAS DWUJĘZYCZNYCH

29 stycznia 2021 klasy dwujęzyczne naszego liceum 2a i 2d uczestniczyły w warsztatach online w języku angielskim. Tematem zajęć były „Stereotypes and generalisations” czyli „Stereotypy i uogólnienia”. Warsztaty prowadził wolontariusz organizacji AFS, Roberts Runcis, students z Łotwy przebywający w Krakowie w ramach międzynarodowej wymiany studentów.

Zajęcia dotyczyły stereotypowego postrzegania różnych narodów: Francuzów, Włochów, Polaków, Ukraińców i Gruzinów. Rozmawiano o tym, jak dana nacja jest postrzegana przez inne i jak bardzo takie stereotypowe sądy są krzywdzące dla innych. Uczniowie nauczyli się, że nie należy „oceniać książki po okładce” i nie sądzić po pozorach. Warsztaty te były nowym doświadczeniem dla uczniów klas dwujęzycznych i fajną wirtualną przygodą z językiem angielskim. It was a real eye opener!