Szkolenie dla wolontariuszy

Przedstawicielki klasy 1a o profilu pedagogiczno – psychologicznym pod opieką pani psycholog A.Lelek wzięły udział w środę w siedzibie Caritas Diecezji Sosnowieckiej w inauguracji VI edycji programu „Młodzi Jałmużnicy”. To program dla młodych wolontariuszy. Koordynatorzy rozpoczynają nowy projekt „Doświadczenie seniora i młodość juniora – na wolontariat pora!”, który ma za zadanie łączyć pokolenia- mądrość osób starszych z wrażliwością młodych serc zaangażowanych w wolontariat.
Ciekawym punktem spotkania był warsztat motywacyjny „Bez odwagi nie zostaniesz dowódcą” oraz warsztat „Rozmowa nie zawiera wszystkich słów, słowa nie zawierają wszystkich myśli – sztuka komunikacji”.
Warto podkreślić, iż aktualnie trwający rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej Panią Annę Zalewską „Rokiem Wolontariatu”. Jest to zatem dodatkowa motywacja dla wszystkich wolontariuszy do angażowania się w pomoc najbardziej potrzebującym.