W maju 2014 roku mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece szkolnej autora prac Miłosza Husara z kl. 3 g gimnazjumw ramach cyklu spotkań „Pozytywnie zakręceni”.

Od lat biblioteka promuje pasje i zainteresowania uczniów naszej szkoły. W maju b.r. uczeń klasy 3g – Miłosz Husar przygotował wystawę zaprojektowanej i uszytej przez siebie odzieży. Uczeń opowiadał o etapach rozwoju swojej życiowej pasji, nauce projektowania i szycia na kursach w Krakowie, inspiracjach modowych, Początki jego zainteresowań to czas dzieciństwa a obecnie, to ulice wielkomiejskie, rozmowy z ciekawymi ludźmi, magazyny o modzie.

Jego prezentacja pozwoliła poznać techniczną stronę powstawania przygotowanej przez niego kolekcji. Wskazywał na ulubione kolory, stopień trudności prac, dobór tkanin i dodatków, żmudny proces powstawania od projektu do gotowej sztuki odzieży.

Miłosz wyznał, że w najbliższej przyszłości chciałby uczyć się w Technikum Odzieżowym w Sosnowcu, by dalej mógł rozwijać swoje pasje. Przyszłość wiąże z projektowaniem, stylizowaniem i wizażem. Marzy, aby zostać światowej klasy projektantem.

galeria …