Dnia 16.10.2013 roku na terenie naszej szkoły miała miejsce akcja „Pola Nadziei”,kierowana przez p. pedagog Renatę Górę. Akcja ta polega na sadzeniu żonkili, które są symbolem nadziei, inauguruje i symbolizuje okres zbierania funduszy dla Hospicjum Homo-Homini. W tym roku na terenie LO3, w tej akcji wzięli udział uczniowie klas biologiczno-chemicznych (pedagogicznych) wraz z klubem wolontariuszy „Psychole”.

Pola Nadziei to organizowana od 16 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 1981 roku prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Pola Nadziei są organizowane w naszej szkole już od siedmiu lat i nic nie stoi na drodze, żeby za rok, móc znowu pomagać na rzecz opieki osób potrzebujących. Cebulki kwiatów nadziei nasza szkoła otrzymała od Hospicjum Homo-homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Tej instytucji może pomóc każdy z nas, poprzez uczęszczanie na koncerty charytatywne, festyny, spektakle, zbiórki pieniędzy, z których pieniądze zostaną przeznaczone na lepsze warunki życia w Hospicjach.

Niestety, w tym roku pogoda nie dopisała, ale przecież kilka kropel deszczu nie przeszkodzi osobom , które chcą pomagać i chcą, żeby w takie pochmurne dni jak ten, rozpaliła się iskierka nadziei. Pamiętajcie, nie trzeba być wolontariuszem czy należeć do jakiegoś stowarzyszenia, czy czymś się wyróżniać, żeby pomagać innym, wystarczy tylko odrobina chęci i już życie staje się lepsze nie tylko potrzebującym, ale przede wszystkim nam. Pomagać może każdy, a Pola Nadziei to kampania, w którą każdy może się włączyć i razem działać na rzecz Hospicjum. Ponadto nasza szkoła współpracuje ze świetlicą środowiskową, a nawet z Caritasem.

drukuj