WARSZTATY JĘZYKOWE KLAS DWUJĘZYCZNYCH

W zeszłym tygodniu odbyły się kolejne warsztaty językowe dla klas dwujęzycznych. Warsztaty w języku angielskim poprowadził Giulio Giordani z Włoch, wolontariusz organizacji AFS. Tym razem tematem były różnice w systemach szkolnictwa różnych krajów Europy. Rozmawialiśmy o przedmiotach egzaminacyjnych, przerwach w szkole, ilości zadań domowych i dyscyplinie szkolnej. OI tak na przykład w Hiszpanii uczniowie noszą mundurki szkolne, we Włoszech spędzają prawie 7 godzin dziennie nad zadaniem domowym i że lekcje trwają od 45 min do półtorej godziny, a przerwy nie są po każdej lekcji, jak w Polsce. I okazało się, że nie tylko w Polsce nie można korzystać z telefonu w czasie lekcji.

Warsztaty były świetnym urozmaiceniem nauki online i praktycznym sprawdzianem umiejętności w zakresie rozumienia wypowiedzi słyszanej i pisanej, a także mówienia.