Liceum Jaworzno

Naukowo i świątecznie było podczas ostatniego wyjazdu klasy Ia do Krakowa, zorganizowanego przez panie Dorotę Mocek i Bernadettę Pabiszczak.

W pierwszej części wycieczki udaliśmy się na Uniwersytet Jagielloński, gdzie wysłuchaliśmy dwóch wykładów: „My Little Pony Galaxy – o powstaniu i charakterystyce galaktyk pływowych” dr. Błażeja Nikiel-Wroczyńskiego i „Problemy rekurencyjne”, prowadzony przez dr. Patryka Pagacza. Spotkania z naukowcami były bardzo ciekawe, szczególnie zainteresował nas problem wieży z Hanoi i problem Flawiusza. No i w Instytucie Matematyki spotkaliśmy naszego ubiegłorocznego maturzystę Mateusza Krzyszkowskiego, który jest teraz studentem pierwszego roku Matematyki 😊.

Drugą część wycieczki spędziliśmy na krakowskim rynku. Zachwyciło nas bardzo nowoczesne Muzeum Podziemia Rynku, które w atrakcyjny sposób pokazuje historię najstarszej części Krakowa. Wycieczkę zakończyły świąteczne zakupy na straganach zgromadzonych na płycie rynku.