Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków w tym roku miał zachęcić uczniów do czytania literatury obcojęzycznej w oryginale. Z tego też powodu zorganizowane zostały dwujęzyczne spotkania klas, na których przedstawiano mini inscenizacje oraz czytano fragmenty tekstów znanych autorów rosyjskich, niemieckich, francuskich i angielskich. Wszystko to w języku oryginalnym i w tłumaczeniu na język polski. I tak, uczniowie czytali i słuchali fragmentów „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa, „Alicji w krainie czarów” L. Carrolla, „Anegdoty o upadku etyki pracy” H. Bölla i tekstu sztuki absurdu E. Ionesco „Ćwiczenia z konwersacji i dykcji języka francuskiego dla studentów amerykańskich”. Dodatkowo na korytarzach szkolnych można było podziwiać wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów na temat twórczości literackiej w różnych krajach oraz mądrości i sentencje autorstwa znanych twórców kultury Anglii, Francji, Niemiec i Rosji.