Po raz kolejny III Liceum Ogólnokształcące organizuje  zbiórkę darów na rzecz podopiecznych  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu. Zawsze niezbędne są dary w naturze, ze szczególnym wskazaniem na suchą karmę dla psów, konserwy dla kociąt i kotów dorosłych oraz psów, karmy (suche i w puszkach,szczególnie dla szczeniąt, psów starszych, karmy lecznicze), koce, kołdry, ręczniki (również używane, wszystko czym można ocieplić budy i legowiska), akcesoria dla psów i kotów (maskotki, zabawki, smycze). Oprócz takiej doraźnej pomocy można też dokonać adopcji . Przedmiotem adopcji może być dowolnie wybrane zwierzę przebywające w Schronisku (pies, kot) lub grupa zwierząt zajmujących jedno pomieszczenie. Osoba adoptująca może wybrać zwierzę samodzielnie, podczas wizyty w Schronisku. Jeśli nie zamierza Schroniska odwiedzać, adoptować może zwierzę zaproponowane mu korespondencyjnie bądź telefonicznie przez pracowników Schroniska.

Uczestnicząc w zbiórce darów, zapewniamy karmę dla wszystkich podopiecznych  praktycznie na cały nadchodzący rok. Ponadto, biorąc udział w takim przedsięwzięciu,  uwrażliwiamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym, na potrzeby zwierząt. Edukacja, którą otrzymają teraz, przy okazji zbiórki, będzie procentować przez wiele lat, tym samym przyczyniać się do poprawy losu niejednego z „naszych braci mniejszych”.