e mobilność

26 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat e mobilności. Pierwszym etapem były warsztaty na których próbowaliśmy wypracować najlepsze rozwiązania w dziedzinie komunikacji miejskiej, szukaliśmy pomysłów na jej unowocześnienie poprzez elektryczne pojazdy oraz prowadziliśmy rozważania na temat pozytywnych i negatywnych stron automatonów. Wieloma ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami wykazał się Szymon Czuszek, uczeń klasy 3a. Według niego przyszłość należy do małych, jednoosobowych pojazdów typu rowery, hulajnogi i deskorolki oraz do indukcji. Są to niezwykle innowacyjne lecz nie niemożliwe do wykonania rozwiązania. Po warsztatach mieliśmy możliwość obejrzenia najnowszych samochodów elektrycznych i automatonów. Następnie uczestniczyliśmy w debacie, gdzie przedstawiciele samorządów oraz firm samochodowych dyskutowali o przystosowaniu miast do elektrycznych pojazdów oraz automatonów.