Konkurs Języka Niemieckiego

W piątkowe przedpołudnie, 23 marca w III Liceum Ogólnokształcącym im. Orla Białego spotkało się ponad 20 uczniów klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych nr 2, 8, 12, 13 i 20 aby rywalizować w ramach  XIV Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego. Oprócz zadań konkursowych przygotowano dla uczniów spacer korytarzami szkoły połączony z możliwością zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki. Oczekiwanie na wyniki konkursu umilił słodki poczęstunek w specjalnie na tę okazję przygotowanej kawiarence. W tym roku najlepszymi w konkursie okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 (Julia Toporek i Maksymilian Cieśla), drugie miejsce zajęli Przemysław Brożek ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Martyna Urbanik ze Szkoły Podstawowej nr 13. Na miejscu trzecim uplasowali się Małgorzata Babiuch ze Szkoły Podstawowej nr 13 i Rafał Piechnik ze Szkoły Podstawowej nr 2. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy mieli odwagę przystąpić do konkursu. Zapraszamy do III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego.

Barbara Badowska