XII Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego

O tym, że warto uczyć się języków obcych wiedzą dzisiaj wszyscy. Pomaga  to między innymi w zdobycie dobrej pracy, umożliwia komunikowanie się z ludźmi z różnych krajów,  ułatwia podróżowanie po Europie. Inną równie cenna zaletą jest możliwość poznawania utworów literackich w języku, w jakim zostały napisane. Do tego właśnie namawiał uczestników XII Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego Mariusz Mielko.

Przedstawił on wiersz austriackiego poety, reprezentującego poezję eksperymentalną, Ernsta Jandla pt. „Fünfter sein”, oczywiście w języku niemieckim. Po takiej rozgrzewce językowej uczestnicy konkursu z uśmiechem na ustach przystąpili do zmagań konkursowych. Najlepszymi w tegorocznej edycji konkursu byli:

Krzysztof Pławecki z Gimnazjum nr 9, uczeń mgr Joanny Gruszeckiej oraz Magdalena Grzymek z Gimnazjum nr 4, uczennica mgr Joanny Matuszyk, którzy zdobyli I miejsce. II miejsce zdobyła Anna Kotulska z Gimnazjum nr 7, uczennica mgr Marty Wojnar-Wysockiej, natomiast miejsce III zajęły: Emilia Styrkowiec z Gimnazjum nr 7, uczennica mgr Marty Wojnar-Wysockiej oraz Olga Odrzywolska z Gimnazjum nr 4, uczennica mgr Joanny Matuszyk.

Zwycięzcom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria…

drukuj