W dniu 26. września 2014r. młodzież klasy 1e liceum wraz z nauczycielami ZSO wyszła do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie na spotkanie z pracownikiem Śląskiego Centrum Profilaktyki panem Dariuszem Pietrkiem, na prelekcję i mini warsztaty z cyklu W przyszłość – z przekonaniem: „Wiem, czego chcę”. „Przypadkowy seks, niechciana ciąża”.

Prowadzący dyskusję zaintrygował i wywołał wśród uczniów duże zainteresowanie fazą rozwoju psychoseksualnego człowieka, miłością romantyczną i obecnym jej zanikaniem wśród młodzieży; uświadomił jakie są konsekwencje traktowania partnera przedmiotowo w sferze seksualnej i jakie zagrożenia w życiu młodego człowieka niesie pornografia. Prowadzący odniósł się do braku szacunku wobec siebie i innych w świecie zbombardowanym nagością i agresją.

Celem spotkania było zwiększenie wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat seksualności w okresie dojrzewania. Młodzież bardzo chętnie zabierała głos w dyskusji, wyszła zadowolona i wzbogacona o wiadomości z zakresu współczesnych zagrożeń i uzależnień.

drukuj