Uczniowie

Tropem Wyspiańskiego do Krakowa udały się wczoraj klasy IIIa i IIId wraz z polonistką Martą Bromboszcz-Rolą oraz wychowawczyniami p. Małgorzatą Żmudą i p. Bogusławą Goryczką. Trasa wiodła przez Dom Mehoffera – miejsce urodzenia Stanisława Wyspiańskiego i Dom Matejki – nauczyciela i mistrza artysty. Następnie były piękne witraże w Bazylice Franciszkanów oraz wystawa „Wyspiański”, otwarta z okazji 110. rocznicy śmierci mistrza. Dodatkową atrakcją była wizyta w Szufladzie Szymborskiej i uroki jarmarku świątecznego. W Jamie Michalikowej – kawiarni cyganerii artystycznej skusiły nie tylko uczniów tamtejsze słodkości.

Wycieczka była znakomitą, choć nietypową formą powtórki przedmaturalnej – a takie lekcje: tylko w 3LO.