Na przestrzeni ostatniego tygodnia w III LO w Jaworznie odbyły się debaty wewnątrz – klasowe. Miały one na celu przygotowanie młodzieży do „Sportowego Okrągłego Stołu”, o którym wcześniej nic nie wiedzieli. Uczniowie podczas debat zastanawiali się nad kwestią wychowania fizycznego w swojej szkole oraz roli jaką odgrywa ruch w naszym życiu. Odpowiadali na następujące pytania :

• jak wyobrażamy sobie idealną lekcję WF?
  • co najbardziej lubimy na lekcjach WF?
  • czego nie lubimy na WF-ie?
  • co chcemy zmienić?

Zebrane ankiety posłużyły do bardzo wnikliwego przygotowania się zespołu nauczycieli do ogólnoszkolnej debaty na temat WF, która odbyła się 7 października 2013r.

Efektem tego był „Sportowy Okrągły Stół”, któremu przewodniczył szkolny koordynator mgr Robert Szafrański, nauczyciel wychowania fizycznego mgr Agata Dudek oraz nauczyciel fizyki mgr Berbadetta Pabiszczak, będąca jednocześnie dokumentalistą tej debaty.

Podczas spotkania młodzież oceniała zajęcia wychowania fizycznego, które odbywają się w szkole i poszukiwała takich rozwiązań, które sprawią, że staną się one jeszcze lepsze, atrakcyjniejsze, ciekawsze, bardziej odpowiadające potrzebom i gustom nastolatków.

Burzliwa dyskusja trwała prawie godzinę, uczniowie pracujący w zespołach przedstawiali wyniki swoich przemyśleń, rozwiązań i oczekiwań względem wychowania fizycznego. Te cenne uwagi uczniów posłużą nauczycielom WF do wprowadzenia na swoich lekcjach ciekawszych, bardziej interesujących form pracy. Miłym zaskoczeniem wbrew panującej opinii, ze młodzież nie lubi ćwiczyć na lekcjach WF w szkole jest fakt, że zadanie do wyboru z programu „WF z Klasą”, jakie sobie wybrała młodzież III LO w Jaworznie to zainicjowanie ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Padło wiele pomysłów dotyczących zajęć dodatkowych takich jak rozgrywki klasowe w poszczególnych dyscyplinach, aerobik, nordic walking. Zebrana młodzież zdeklarowała również, że będzie aktywnie uczestniczyć i pomagać w realizacji tego zadania.