Z okazji obchodów Roku Wisławy Szymborskiej 01 grudnia w ramach NPRcz nauczyciel bibliotek szkolnej zorganizował dla uczniów liceum Szkolny Konkurs Recytatorski: „Pamięci Wisławy Szymborskiej”.

Twórczość Szymborskiej od zawsze cieszyła się ogromną popularnością wśród starszych i młodszych. Jej oryginalna, niepowtarzalna, prosta, zwięzła i precyzyjna poetyka oraz ponadczasowość, zachęca licznych miłośników poezji do jej czytania, słuchania czy popularyzowania. Młodzi uczestnicy konkursu prezentując się przed zebraną publicznością i jury, zmierzyli się z interpretacją wybranych przez siebie wierszy Wisławy Szymborskiej.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Halina Sokulska i Pani Bernadetta Łabaj miała nie lada dylematy, kto najlepiej sprostał niełatwemu zadaniu i w odpowiedni sposób deklamował minimalistyczny wiersz – nie tylko doskonale opanował tekst, ale również identyfikował się z przekazem utworu i wywołał pozytywne wrażenie u odbiorcy. W sali panowała atmosfera ciszy i zasłuchania, publiczność nagradzała występujących licznymi brawami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Oto werdykt jury:

1 miejsce – Kacper Kołodziej      z kl. 4b [Niektórzy lubią poezję]

2 miejsce – Natalia Gurgul          z kl. 1a [Sen nocy letniej]

3 miejsce – Bartosz Janikowski   z kl. 3b [Wieczór autorski]

3 miejsce – Kinga Szuba              z kl. 4b [Perspektywa]

wyróżnienie – Julia Cebula          z kl. 4a [W zatrzęsieniu]

udział – Daria Semencheskul       z kl. 1b [Nic dwa razy się nie zdarza]

Gratulujemy!

txt, foto.: R. Koczur

drukuj