Dnia 31 marca 2014r. odbył się II etap I edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej zorganizowanej przez Katedrę Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnikami byli uczniowie klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Z naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowała się uczennica Aleksandra Rejdych z klasy 2d gimnazjum oraz Marcin Figura uczeń klasy 1d liceum. Uczniowie w pierwszej kolejności rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu książki, bibliotek i informacji naukowej, a następnie pisali esej na temat: „Książki lekarstwem duszy – na podstawie moich lektur”. Po trudach pracy pisemnej uczestnicy olimpiady wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez studentów na zwiedzanie Łodzi. Obejrzeliśmy Zamek Izraela Poznańskiego, Manufakturę, Park Śledzia, cerkiew prawosławną, gmach teatru i filharmonii. Był czas na krótką sesję zdjęciową, którą poniżej zamieszczamy.

galeria …