3 października 2017 r. w parku na Osiedlu Podłęże zostały zorganizowane Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Impreza została zorganizowana przez Szkolny Związek Sportowy oraz III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie. Każdą szkołę reprezentowało sześć uczennic w kategorii dziewcząt i sześciu uczniów w kategorii chłopców. Uczniowie pokonywali kolejno wyznaczoną trasę, przekazując sobie pałeczkę sztafetową. Dziewczęta przebiegły trasę o długości 6 x 800 m , a chłopcy 6 x 1000 m.

Wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Jaworzna,      uczniowie III LO  zajęli II miejsce w kategorii dziewcząt oraz IV miejsce w kategorii chłopców .

Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

• Oliwia Drożdż – 3d
  • Aleksandra Rejdych – 3d
  • Zuzanna Wierzbicka – 3d
  • Aleksandra Knapik – 2d
  • Aleksandra Paciorek – 1a
  • Julia Warzecha – 1a
  • Klaudia Stawarska – 3d
  • Elżbieta Leja – 1b – rez.

Chłopcy:

• Konrad Białas – 3b