13 października 2016 r. zostały zorganizowane Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Impreza organizowana przez Szkolny Związek Sportowy odbyła się w parku na Osiedlu Podłęże. Każdą szkołę reprezentowało  sześć uczennic w kategorii dziewcząt i sześciu uczniów w kategorii chłopców. Uczniowie pokonywali kolejno wyznaczoną trasę, przekazując sobie pałeczkę sztafetową. Dziewczęta  przebiegły trasę o długości 6 x 800 m , a chłopcy  6 x  1200 m.

Wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych  Jaworzna, uczniowie III LO  zajęli II miejsce w kategorii dziewcząt oraz IV miejsce  w kategorii chłopców .

Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

• Kowal Luiza – 3e
  • Rejdych Aleksandra – 2d
  • Knapik Aleksandra – 1d
  • Łaciak Dominika – 3e
  • Wierzbicka Zuzanna – 2d
  • Drożdż Oliwia – 2d
  • Walesz Anna – 1c –

Chłopcy:

• Bedyński Patryk – 3a
  • Davtyan Artur – 3a
  • Pederski Wiktor– 1b
  • Kocoł Konrad – 3a
  • Czuszek Szymon – 3a
  • Białas Konrad – 2b
  • Stokłosa Łukasz – 1c rez.
  • Mika Karol – 1a rez.