Rok szkolny dobiega końca, więc czas na podsumowania… 9 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Jaworznickiego Konkursu Matematycznego. W gronie zwycięzców znaleźli się, jak zawsze, również uczniowie III LO : Magdalena Szyndler, Maciej Moździerz, Dawid Mateusiak z klasy 2a matematyczno-fizyczno informatycznej na poziomie rozszerzonym oraz Natalia Rośko z klasy 2c artystycznej na poziomie podstawowym. Podczas tej uroczystości wręczono także dyplomy za osiągnięcia w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”. Kolejny raz wśród najlepszych zespołów klasowych znalazła się 1a (mat.-fiz.-inf.) z III LO, zajmując IV miejsce w regionie oraz po raz pierwszy 1d – VII miejsce w regionie. Z kolei uczeń klasy 3a Mariusz Urbanik jest półfinalistą Ogólnopolskiej Olimpiady „O Złoty Index AGH”, a jego kolega z klasy Marcin Wojtyczek otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, zajmując II miejsce w powiecie w kategorii „Student”.

Ale uczniowie klas matematycznych sami również są organizatorami konkursów i innych naukowych potyczek. Tradycją III LO stało się już Święto Liczby Pi. Z inicjatywy licealistów 14 marca uczniowie klas trzecich jaworznickich gimnazjów wzięli udział w drużynowych zmaganiach w ramach Jaworznickiego Konkursu Zadań Interdyscyplinarnych, a następnie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, podczas których licealiści z Trójki prezentowali ciekawe zagadnienia z zakresu nauk ścisłych. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy gimnazjaliści wzięli też udział w konkursie „Szkolny wynalazek”, pokazującym zastosowanie nauk ścisłych w codziennym życiu. Kończąc temat matematycznej aktywności III LO należy wspomnieć o wyjazdach na uczelnie wyższe i udziale uczniów w wykładach i warsztatach. Dodajmy, że od przyszłego roku szkolnego będą to wyjazdy bardziej systematyczne, w związku z tym, że szkoła nawiązała współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim.