Historia integracji w naszej szkole nie jest długa.Aby wyjść naprzeciw potrzebom uczniów niepełnosprawnych z Gimnazjum nr IV i nie tylko pojawił się pomysł utworzenia grup integracyjnych w klasach profilowanych.
W tym roku szkolnym, tj. 2014/2015 utworzone zostały trzy pierwsze klasy z grupami do integracji. W tym także roku uczniowie z pierwszej powstałej w naszej szkole klasie integracyjnej przystąpili do matury.
Aktualnie do III LO uczęszcza 20 uczniów posiadających odpowiednie dokumenty z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, na podstawie których organ prowadzący kieruje uczniów do klas integracyjnych.
W naszej placówce wykorzystywane są metody i formy pracy ukierunkowanej na indywidualne możliwości i zdolności ucznia. Wszechstronnie wykształcona, specjalistyczna kadra pedagogiczna, m.in.: oligofrenopedagodzy, surdopedagodzy i tyflopedagodzy pracują w charakterze nauczycieli wspierających, zapewniają fachową pomoc i wspieranie wszechstronnego rozwoju.
Uczniowie korzystają ze specjalistycznych, indywidualnych zajęć rewalidacyjnych, dla uczniów chętnych (bez przeciwwskazań) organizuje się treningi terapii EEG Biofeedback. Pomocą i wsparciem służą pedagog i psycholog szkolny.
Nasze liceum posiada podjazdy, windę-nie ma zatem barier architektonicznych.
Każdy uczeń posiadający orzeczenie z PPP może liczyć na szczególną pomoc i realizację wymaganych przystosowań podczas egzaminu maturalnego.
Potwierdzeniem słuszności istnienia oddziałów integracyjnych w III LO i wszelkich działań z tym związanych są pozytywne opinie zadowolonych uczniów, rodziców oraz już pojawiające się sukcesy w sferze dydaktycznej, wychowawczej oraz sportowej.

Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia nauki w klasach integracyjnych !!!