Dnia 29 kwietnia obchodzony był w III LO Dzień Ziemi. Wprawdzie Dzień Ziemi świętowano 22 kwietnia bieżącego roku, ale w naszej szkole z powodu egzaminów gimnazjalnych i zakończenia roku szkolnego klas maturalnych obchodzony był w późniejszym terminie.

Z tej okazji zorganizowano dwa apele: dla licealistów oraz dla gimnazjalistów. Uczniowie mogli wysłuchać krótkiej historii Dnia Ziemi oraz zobaczyć prezentację, na temat „Działań ludzi w imię ekologii”, które mogą być bezsensownym działaniem, przynoszącym więcej złego niż dobrego, przedstawioną przez Marcina Figurę z klasy II d – zdobywcę I miejsca w miejskim konkursie na Ekoreferat. O segregowaniu odpadów i recyclingu opowiedziały Roksana Białek i Katarzyna Rutka z klasy II b, które uzyskały wyróżnienie w w/w konkursie.

O wyjeździe do Kornwalii opowiedziała p. Celina Jadamus – Niesyto, która jako jedyna osoba z województwa śląskiego i jedyna nauczycielka wzięła udział w wyjeździe studyjnym wraz z grupą samorządowców z całej Polski. Celem wyjazdu było zapoznanie się z doświadczeniami regionu Kornwalii w rozwoju energetyki niskowęglowej.

Szczególnie emocjonującym punktem programu był konkursowy pokaz strojów ekologicznych, które były przygotowane z produktów już wykorzystanych, wyrzucanych zwykle do śmieci; jak przeczytane gazety, puszki, torby, folia, płyty i wiele innych. Kreacje oceniało jury w składzie: nauczycielki – p. Małgorzata Żmuda, p. Celina Jadamus – Niesyto oraz przedstawicielki SRU – Barbara Zbylut i Martyna Roczkalska. Poziom pokazu był bardzo wyrównany, a uczniowie wykazali się wyjątkową kreatywnością. Jury miało ciężki problem do rozwiązania, ale po burzliwych obradach ustalono werdykt. Ostatecznie przyznano trzy pierwsze miejsca, które zdobyły klasy: II d, II c, II b. Drugie miejsce zajęła klasa II a, natomiast dwa trzecie miejsca przyznano klasom I e oraz I c. Do zabawy włączyła się także klasa 3a z Gimnazjum nr 4. Apel nie był jedynym akcentem świętowania Dnia Ziemi w III LO, towarzyszyła mu także wystawa posterów uczniowskich oraz okolicznościowa audycja radiowa.

galeria …