Klasa pierwsza dwujęzyczna III LO w Jaworznie przeżyła właśnie kolejną językową przygodę! 23 kwietnia gościliśmy w językowym sercu Śląska – British Library, American Corner i Centrum Egzaminacyjnym British Council.

Rozpoczęliśmy naszą wizytę od Biblioteki Brytyjskiej, gdzie buszowaliśmy przez prawie godzinę między półkami z literaturą piękną i językową. Nasi uczniowie nie mogli przegapić takiej okazji i wielu z nich skorzystało z możliwości wypożyczenia interesujących książek i płyt DVD z ulubionymi filmami i serialami w oryginalnej wersji językowej. Potem pani Elżbieta Kawulok rozruszała nasze umysły zagadkami językowymi i geograficznymi. W American Corner rozmawialiśmy o Deklaracji Niepodległości i nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności sfotografowania się z prezydentem Obamą! Zainteresowani uczniowie mogli dowiedzieć się wiele na temat wyjazdów do Stanów Zjednoczonych w ramach programów takich jak Work and Travel, a także wymogów jakie trzeba spełnić, żeby podjąć studia w USA. Wyprawę do Katowic zakończyliśmy spotkaniem z panią Bożeną Pawłowską, ekspertem i egzaminatorem Rady Brytyjskiej w English Language Centre przy Uniwersytecie Śląskim. Pani egzaminator szczegółowo wyjaśniła nam i omówiła, jakie są poziomy biegłości językowej ustalone przez Radę Europy, jak wyglądają egzaminy FCE i CAE oraz jak się do nich przygotować. Podkreślała przy tym, jak ważna jest każda jedna lekcja języka angielskiego, która przybliża nas coraz bardziej do celu, jakim może być zdobycie uznawanego w całej Europie certyfikatu znajomości języka angielskiego. Okazuje się on niezbędny nie tylko dla osób, które chcą studiować za granicą, ale i często dla pracowników firm zagranicznych w Polsce. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie klasy dwujęzycznej przekonali się, że taki certyfikat jest jak najbardziej w zasięgu ich ręki. Trudno o lepszą motywację do dalszej nauki języka!

O naszej wyprawie napisano tutaj: https://www.facebook.com/American.Corner.Katowice/posts/717129741729985

Zapraszamy do galerii !!!