Zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie u lekarzy lub profilaktycznie uprawiając różne dyscypliny sportowe. Czasami zapominamy o tym, jak zadbać o własną kondycję psychiczną i swoje samopoczucie lub nie wiemy, jak sprawić, żeby poczuć się szczęśliwym, radosnym, zadowolonym.

Właśnie dlatego w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia Psychicznego – 12.XII.br, podczas którego poszerzaliśmy świadomość o tym, jak ważna jest sfera PSYCHE. Przez cały dzień odbywały się warsztaty: StressLess – Stresoodporni, Gry  – nie tylko w zabawie i Trening Kreatywności.

Poza tym odbył się Happening z tablicami, na których pojawiło się mnóstwo kolorowych kartek z pomysłami na: Mój sposób na stres……, Moją siłę psychiczną czerpię z….., Cieszę się, gdy…., W trudnych chwilach pomaga mi……

Na korytarzach całej szkoły pojawiły się pozytywne afirmacje, krótkie hasła, które będą nam towarzyszyć w ciągu całego roku szkolnego i pomogą w akceptacji siebie i samorozwoju.

Dziękujemy za zaangażowanie uczniów podczas tego dnia – za Wasz uśmiech i niesamowitą energię!

Specjalne podziękowania kierujemy dla Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, która wsparła nas siłą specjalistyczną (Koła Naukowe SWPS).

drukuj