Dnia 17. kwietnia 2015 roku uczniowie klasy 2f gimnazjum oraz klasy 1c liceum wraz z nauczycielami: Reginą Koczur i Justyną Gnyp wzięli udział w pokazie Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie. W ramach pokazu obejrzeliśmy pięć filmów nagrodzonych na Happy Endzie, tj.: 44, Ludzie ze stali, Skrzydła, Kemping, Galumphing.

Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy oraz osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in.: Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Marian Dziędziel.

Uczniowie mieli okazję zetknąć się z kinem nie komercyjnym – niezależnym, mało popularyzowanym w Polsce. Większości najbardziej przypadł do gustu bardzo zabawny film fabularny „Kemping” z  2014 roku, w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego, który zdobył Grand Prix – Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu.

Regina Koczur i Justyna Gnyp