W dniach 11. i 12. lutego 2014 r. w bibliotece ZSO w Jaworznie zorganizowano wystawę tematyczną pt. „Dziecko z wadą słuchu”. Na ekspozycję złożyły się materiały w formie tekstowej, przykładowe audiogramy, ryciny oraz zdjęcia dotyczące budowy narządu słuchu, rodzajów i stopni uszkodzenia słuchu oraz implantów ślimakowych i aparatów słuchowych.

W gablocie zaprezentowano literaturę z zakresu surdopedagogiki oraz urządzenia wspomagające słyszenie (procesor mowy, aparat słuchowy, indywidualna wkładka uszna, system FM, specjalistyczne baterie zasilające). Wystawie towarzyszyła prelekcja surdopedagoga pani Katarzyny Gierczak-Dudek dla uczniów z klas Ib i IIIa naszego liceum.

Podsumowaniem zajęć była projekcja filmu pt. „Rehabilitacja dzieci po wszczepieniu implantu ślimakowego”. Wystawę i spotkanie przygotowali nauczyciele bibliotekarze Grażyna Zając i Regina Koczur.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów liceum i gimnazjum odwiedzających bibliotekę szkolną.

zdjęcia …