Z okazji tegorocznych Walentynek w bibliotece ZSO odbyło się spotkanie z poezją miłosną połączone z lekcją języka polskiego w klasie 2g gimnazjum.

Młodzież liceum i gimnazjum zaprezentowała wiersze Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Agnieszki Osieckiej i innych. Uczennica liceum Karolina Oleksy z klasy 2d recytowała wiersze Anny Achmatowej w języku rosyjskim i przekładzie polskim. Z kolei Weronika Kołacz z klasy 1b gimnazjum zaprezentowała napisany przez siebie na tę okazję wiersz pt. “Miłość”. O oprawę muzyczną spotkania zadbali sami uczniowie, dobierając znane i lubiane utwory z repertuaru współczesnych wykonawców.

W tym dniu wystrój czytelni był wyjątkowy, na ścianach pojawiły się serca oraz napisy z najsłynniejszymi literackimi parami zakochanych. Na stolikach tłem dla przygotowanych tomików poezji były dziesiątki czerwonych serc. Na zakończenie imprezy bibliotecznej wykonawcy i goście otrzymali słodki upominek.

Spotkanie przygotowali nauczyciele bibliotekarze Grażyna Zając i Regina Koczur oraz nauczyciel języka polskiego pani Sławomira Szewczyk.

zdjęcia …

drukuj