W czwartkowe przedpołudnie (12.03.2015) w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego „Angielski z III LO na BIS”. Aby rozładować emocje zapewne lekko poddenerwowanych gimnazjalistów, z Gimnazjum numer 4 przywitaliśmy ich piosenką. I tak przy dźwiękach gitary akustycznej Agata Gontarz uczennica klasy 2c zaśpiewała: If there are boundaries, I will try to knock them down…’ – “Jeśli istnieją jakieś granice to postaram się je obalić…”. Słowa piosenki duetu Disclosure zdają się świetnie pasować do pokonywania granic i przeszkód, z jakimi zmaga każdy uczący się języka obcego. Jednak uczestnicy tegorocznego konkursu zdają się nie mieć takich problemów gdyż wytrwałą pracą i zdrową aczkolwiek zaciętą rywalizacją udowodnili, że wytrwałość popłaca i nawet w tak młodym wieku można osiągnąć taki poziom znajomości języka angielskiego, jakiego nie powstydziłby się żaden szanujący się licealista. I tak niewielką różnicą punktową laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Dominika Mocek

II miejsce – Aleksander Hałczyński

III miejsce – Mateusz Nowak

Wyróżnienie – Agata Gaj

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom przygotowującym młodzież dziękujemy za przybycie i udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy od września do klasy dwujęzycznej prężnie działającej w naszej szkole. Pamiętajcie III LO na Was czeka!

galeria …

Marta Gorczowska