English language

Monika Stępień, uczennica klasy III c naszego liceum to prawdziwa mistrzyni języka angielskiego. Oprócz znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym żywo interesuje się kulturą i historią krajów anglojęzycznych. W bieżącym roku szkolnym odniosła dwa znaczące sukcesy w konkursach języka angielskiego.

W Konkursie Wiedzy o Języku Angielskim i Kulturze Krajów Anglojęzycznych organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach przeszła 2 etapy i jako jedyna osoba z Jaworzna zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym wzięło udział 16 uczniów z całego województwa.

W ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego jak jedyna uczennica z Jaworzna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w części pisemnej, w której wzięło udział tylko 80 uczniów z całego województwa śląskiego a następnie przeszła do II etapu w części ustnej, do której zakwalifikowano jedynie 23 osoby z całego województwa. Tym większy więc sukces Moniki. Czekamy obecnie na listę finalistów ogólnopolskich i trzymamy kciuki za Monikę. Jej samej życzymy sukcesów i wytrwałości w nauce języków obcych!