Od poloneza właśnie rozpoczął się bal studniówkowy uczniów naszego Liceum. Impreza miała odbyła się 5 stycznia, a przyszli maturzyści bawili się w sali bankietowej szybu „Piłsudski”.

Do matury pozostało magiczne sto dni, więc zgodnie z tradycją uczniowie klas trzecich III LO uczcili to wydarzenie, bawiąc się na przedmaturalnym balu.

Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Marta Figura, przedstawiciele rodziców oraz reprezentant przyszłych maturzystów, tegoroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce, Piotr Piesik.

Poszczególne klasy pięknie prezentowały się w polonezie, a 3a przedstawiła dodatkowo program artystyczny, którego głównym adresatem była ich wychowawczyni. Przedstawiciele wszystkich trzecioklasistów wraz z nauczycielami wzięli też udział w studniówkowym konkursie „Kocham cię szkoło”.  Zadaniem jego uczestników było m.in. zaśpiewanie refrenu wybranej piosenki; konkursowe pytania sprawdzały też, czy rywalizujące w nim grupy potrafią oszacować procentowo, ilu uczniów III LO czyta lektury, zmienia obuwie, jest zwolnionych z zajęć wychowania fizycznego, czy po prostu lubi szkołę. Nad częścią oficjalną i artystyczną czuwali Piotr Helbin i Anna Jarek z klasy 3b.

Zabawa była przednia, a o północy wybrano Królową i Króla Balu. W tym roku zostali nimi Natalia Żak i Jakub Baniak ( klasa 3c). Przy świetnej muzyce, granej przez zespół INTRO, przyszli maturzyści bawili się do białego rana.