Zawsze ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata,

wyciągniesz do niego rękę jest Boże Narodzenie…

Matka Teresa z Kalkuty

Drodzy pracownicy, uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Świętom tym towarzyszą zawsze radosne przeżycia, są to najbardziej oczekiwane chwile. W grudniowe dni i wieczory snujemy refleksje nad tym, co minęło i planujemy przyszłość. Łamiemy się opłatkiem, śpiewamy piękne, polskie kolędy, zastanawiając się nad wiarą prostych pasterzy, którzy bez wahania uwierzyli, że w betlejemskiej stajni narodził się Bóg.

Kończący się rok to okazja, by podsumować miniony rok, opowiedzieć o tym, co zrobiliśmy, przedstawić także plany na kolejny rok.

Myślę, że 2013 rok był dobry. Jestem przekonana, że możemy być zadowoleni, bo wykonaliśmy wszystkie zadania, które były zależne od naszej troski i ofiarności, uczciwości i zaangażowania, często też uporu i determinacji.

Rok 2013 zapisał na kartach kalendarza ważne wydarzenia w naszej szkole. Zaliczam do nich między innymi:

– wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych

– dużą ilość laureatów różnego typu konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych

– III LO otrzymało tytuł najbardziej usportowionej szkoły ponadgimnazjalnej w Jaworznie za rok 2012/13

– III LO i GIM 4 otrzymało tytuł szkoły najbardziej rozwijającej zainteresowania artystyczne w Jaworznie za rok 2012/13

– wysokie wyniki ewaluacji zewnętrznej w Gimnazjum nr 4

– powołanie w III LO klasy dwujęzycznej z językiem angielskim

– otwarcie atrium sportowego

– otwarcie pracowni biofeedback

– otwarcie nowej pracowni komputerowej

– otwarcie profesjonalnego studia telewizyjnego gdzie młodzież naszej szkoły będzie mogła doskonalić i realizować swoje pasje dziennikarsko-filmowe

– bardzo wysokie wyniki ewaluacji zewnętrznej w gimnazjum

– remont głównych schodów w placówce z podjazdem dla osób niepełnosprawnych

– do ważnych aspektów pracy szkoły zaliczam również na bardzo wysokim poziomie współpracę z Radami Rodziców oraz Szkolnymi Radami Uczniowskimi, które podejmują się ważnych zadań i wspierają mnie w codziennej pracy oraz służą radą i pomocą.

Szanowni Państwo!

Przed nami Nowy Rok 2014. Czeka nas wiele zadań, nowe przedsięwzięcia, które będziemy realizować pamiętając iż:  „Zawsze ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata, wyciągniesz do niego rękę jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, by innych wysłuchać, zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności”. Słowa Matki Teresy z Kalkuty wspaniale oddają charakter tych świąt. Bądźmy dla siebie mili, szczerzy. Szanujmy się i opiekujmy się słabszymi.

Kończąc pragnę Państwu złożyć serdeczne życzenia, przede wszystkim prawdy i pokoju w sercach – takiego pokoju i takiej prawdy, jaki przyniosło na świat Dziecię Boże. Niech wśród nas będzie jeszcze więcej miłości, niech umacnia nas klimat nadziei. Niech prawda i pokój płynący z głębi serca pozwoli budować nowe płaszczyzny porozumienia i współpracy.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących

Marta Figura