W piątek 25 kwietnia uczniowie klas trzecich zakończyli naukę w liceum. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w związku z tym w uroczystej akademii, którą przygotowali uczniowie klas drugich.

Podczas spotkania wspominano najważniejsze wydarzenia z życia każdej z klas i w humorystyczny sposób przedstawiono ich sukcesy i porażki. Niejeden raz łza zakręciła się w oku. W czasie oficjalnej części nagrodzono najlepszych uczniów, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Nagrody wręczono też uczniom, którzy reprezentowali III LO w różnych konkursach czy innych przedsięwzięciach. Listy Gratulacyjne odebrali rodzice najzdolniejszych trzecioklasistów. Statuetkę „Najlepszy Uczeń III LO” otrzymał w tym roku Tymoteusz Odrzywolski z klasy 3b, za osiągnięcia w konkursach i średnią ocen 5,6. Wyjątkowo przyznano aż trzy statuetki „Najlepszy Sportowiec III LO”, otrzymali je uczniowie klasy 3a Paulina Lis, Paulina Koralik i Michał Iwanowicz. Całość dopełniła część artystyczna – piosenki i tańce.

„Szczęśliwej drogi, już czas” to motto tej akademii. Niestety, czas spędzony w naszej Szkole powoli dobiega końca. Przed Wami, drodzy Maturzyści już ostatnia prosta – matura. Do mety dotrą wszyscy, tego jesteśmy pewni. Życzymy Wam, by dorosłe i dojrzałe życie było czasem sukcesów, dobrych wyborów i szczęścia. Powodzenia!

galeria …