20 lutego odbyła się lekcja z kosmetykami firmy Oriflame w klasie Ib w ramach przedmiotu Chemia kosmetyczna. Gośćmi były pani Monika Dubiel – Niezależny Dyrektor Oriflame oraz Menager Oriflame pani Gabriela Blaszczyk. Zaprezentowano szeroką gamę kosmetyków odpowiednich dla każdego rodzaju cery i wieku. Różnorodność produktów kosmetycznych jest tak duża, że często trudno znaleźć ten odpowiedni, który spełni nasze wymagania. Wyboru powinno się dokonywać z wnikliwością a nawet ostrożnością i zwracać uwagę na substancje zawarte w kosmetykach. Lekcje tego typu powinny skłonić młodzież do większego krytycyzmu przy zakupie kosmetyków.

Dnia 27 lutego miało miejsce szkolenie kosmetyczne w ramach przedmiotu Chemia kosmetyczna. Prowadziła je pani kosmetolog, trener kosmetyczny Kamila Rusek. Gościliśmy także Menagera Oriflame panią Katarzynę Srokę oraz ponownie panią Monikę Dubiel, Niezależnego Dyrektora Oriflame. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak powinna dbać o skórę nastolatka i kobieta dojrzała. Jak ważny jest demakijaż, peeling i prawidłowe odżywianie skóry, ponieważ skóra dobrze nawilżona lepiej się regeneruje. Prezentacja przeprowadzona była w ciekawy sposób i w planie są kolejne szkolenia.

galeria …