„Wakacyjny czas pożegnał nas” pod tym hasłem uczniowie i nauczyciele III LO rozpoczęli nowy rok szkolny 2013/14. Rok szczególny – połączony z otwarciem nowej klasy dwujęzycznej. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością  przewodnicząca Komisji Edukacji pani Ewa Zuber.

Już o godzinie 8.00 zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele III LO oraz zaproszeni goście odśpiewali hymn, którym rozpoczęli uroczystość powitania nowego roku szkolnego 2013/14. 2 września 2013 roku, to dzień  inny niż dotychczasowe, ponieważ powitaniu nowego roku szkolnego i nowych uczniów towarzyszyła radość otwarcia nowej klasy- klasy dwujęzycznej.  Dzięki staraniom dyrekcji i przychylnej decyzji władz miasta w bieżącym roku szkolnym została utworzona klasa dwujęzyczna, jako jedna z czterech klas pierwszych funkcjonujących w naszym liceum. W dobie niżu demograficznego, który wkracza do szkół ponadgimnazjalnych  to ogromny sukces szkoły, na co zwróciła uwagę w swoim wystąpieniu przewodnicząca Komisji Edukacji pani Ewa Zuber.  Należy podkreślić, że  w  ubiegłym roku szkolnym otwarto w naszym liceum klasy integracyjne, o czym przypomniała w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Marta Figura wyrażając radość, że nowi uczniowie uzyskają możliwość nauki w szkole, która jest znakomicie przystosowana do pełnienia tego typu funkcji. Nasze liceum dysponuje nie tylko odpowiednią bazą, zapleczem technicznym, ale i kadrą wykształconych pedagogów,  mających duże doświadczenie w prowadzeniu klas dwujęzycznych, które już od wielu lat funkcjonują w tutejszym Gimnazjum nr 4. Nadeszła wreszcie pora i na liceum. Podczas uroczystości nie zabrakło wokalnych popisów i radosnych wakacyjnych wspomnień, które w programie artystycznym,  zaprezentowali uczniowie klasy II d, przygotowujący całą imprezę wraz wychowawcą Małgorzatą Żmudą.  Na zakończenie pojawiły się życzenia koleżeńskiego wsparcia dla pierwszoklasistów, udanego startu i samych sukcesów dla wszystkich w nowym roku szkolnym.