Kierując się tym przesłaniem już od kilku lat uczniowie III LO wraz z nauczycielami wychowania fizycznego mgr Agatą Dudek, mgr Robertem Szafrańskim oraz mgr Piotrem Bąba stawiają na sportowy, zdrowy styl życia. Sport i rekreacja to dla naszych uczniów ważny element edukacji. Systematycznie i chętnie uczestniczą w imprezach organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, co wiąże się ze stałym podnoszeniem ich umiejętności sportowych.

W dniu 19 grudnia 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Jaworznie pani dyrektor mgr inż. Marta Figura odebrała Puchar Przechodni dla III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego za zdobycie tytułu Najbardziej Usportowionej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Jaworznie w roku szkolnym 2015/2016. Puchar ten został ufundowany przez Komisję Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Jaworznie.

Należy przypomnieć, że w roku szkolnym 2012/2013, 2013/2014 oraz 2014/2015 również wygraliśmy tę rywalizację i otrzymaliśmy puchar na własność. Trofeum zdobyte teraz jest zatem nowym nabytkiem i jak mówią uczniowie: „fajnie by było gdyby za dwa lata mógł na stałe stanąć w naszej szkole obok poprzednika”.

drukuj