W dniu 04. listopada br. biblioteka szkolna ZSO gościła grupę starszaków wraz z wychowawcą z Przedszkola nr 26 w Jaworznie. Dzieci zwiedziły naszą bibliotekę, centrum multimedialne, obejrzały jej zbiory i mogły choć na chwilę poczuć się bibliotekarzami podczas elektronicznego wypożyczenia książek uczniom.

Główną atrakcją przygotowaną dla nich w tym dniu była inscenizacja bajki Aleksandra Fredry pt. „Wieczerza z gwoździa”. Przedstawienie pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy przygotowały uczennice z klasy 2d gimnazjum Agnieszka Palka, Magdalena Jelonek i Katarzyna Kardas. Grę swoich koleżanek mogli również podziwiać gimnazjaliści z klasy 2d i 2c.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci wykazały się własną pracą twórczą wykonując ilustracje do obejrzanej bajki. Rysunki naszych małych gości zostały wyeksponowane na wystawie w czytelni.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nawiązywało do tegorocznych obchodów 220. rocznicy urodzin znanego komediopisarza i pamiętnikarza Aleksandra Fredry oraz miało na celu popularyzację jego utworów.

Grażyna Zając i Regina Koczur