Sprawni jak żołnierze

Tradycyjnie wczesną wiosną odbyły się mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: test sprawności, rzut granatem, strzelanie z karabinku, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych w Jaworznie III LO zajęło II miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i w kategorii chłopców. Jest to bardzo duży sukces, gdyż uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną i umiejętnościami strzeleckimi ale też niemałą wiedzą teoretyczną.

Nasze liceum reprezentowały dziewczęta z klasy IId: Oliwia Drożdż, Klaudia Stawarska, Aleksandra Rejdych i Zuzanna Wierzbicka. W drużynie chłopców startowali uczniowie klasy IIa: Szymon Baca, Patryk Wronka, Piotr Słowik i Wojciech Orzeł.

Ogromnie cieszy nas kolejny sukces naszych uczniów.  Gratulujemy zarówno im, jak i ich opiekunowi panu Piotrowi Bąbie.