Sprawni jak żołnierze

Tradycyjnie  wczesną wiosną  odbyły się mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak żołnierze”.  Zmagania drużyn miały miejsce 12 kwietnia 2016 roku . Każda szkoła mogła wystawić  trzyosobowe zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. III Liceum  Ogólnokształcące  w Jaworznie reprezentowała drużyna dziewcząt oraz chłopców. Uczniowie  rywalizowali  w następujących konkurencjach:

 • test sprawności,
 • rzut granatem,
 • strzelanie z karabinku,
 • podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna.

O końcowej klasyfikacji drużyn decydowała suma punktów zdobyta w poszczególnych konkurencjach. Wśród  szkół ponadgimnazjalnych w Jaworznie  III LO zajęło II miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców. Jest to duży sukces, tym bardziej, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wszechstronnością (wiadomości  teoretyczne, sprawność fizyczna oraz umiejętności strzeleckie).

W klasyfikacji generalnej na najbardziej usportowioną szkołę ponadgimnazjalną w Jaworznie, którą prowadzi Miejski Szkolny Związek Sportowy, III Liceum Ogólnokształcące zwiększyło swoją przewagę nad następną szkołą do 56 pkt. i na trzy konkurencje przed zakończeniem rywalizacji w roku szkolnym 2015/2016, można już powiedzieć, że czwarty raz z rzędu zostanie najbardziej usportowioną szkołą w Jaworznie.

Drużyna dziewcząt :

 1. Oliwia Golba – klasa III a
 2. Julia Łanecka – klasa III a
 3. Oliwia Drożdż – klasa I d
 4. Klaudia Stawarska – klasa I d – rezerwowa
 5. Zuzanna Wierzbicka – klasa I d – rezerwowa

Drużyna chłopców :

 1. Adrian Draganik – klasa III d
 2. Wiktor Marunowski – klasa III b
 3. Maciej Gryzik– klasa III d

galeria…

drukuj