Dwujęzyczna

Dnia 04 października uczniowie klas dwujęzycznych III LO i gimnazjalnej klasy 3d mieli wyjątkową okazję wziąć udział w wykładzie dr hab. Pawła Jędrzejki, adiunkta w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Nietuzinkowy sposób prowadzenia zajęć przez pana doktora oraz tematyka wykładu pozwoliły uczniom odkryć to, że wyjście poza schematyczny tok rozumowania może zmienić bieg historii. Przy okazji uczniowie mieli okazję doświadczyć tego, jak wygląda prawdziwy wykład uniwersytecki prowadzony w całości w języku angielskim. Dzięki zaproszeniu pana doktora na kolejne jego wykłady, nasi uczniowie będą mieli jeszcze niejedną szansę doświadczyć prawdziwego studenckiego życia.