Pi

3,14 to pierwsze trzy cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w naszym liceum. Termin nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14.

Podczas Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim organizowany jest festiwal nauk ścisłych i technicznych, w którym corocznie uczestniczymy. Na program wydarzenia składają się liczne wykłady popularnonaukowe, różnorodne warsztaty, pokazy oraz konkursy z nagrodami, które przybliżą zagadnienia związane z liczbą π – jednej z najważniejszych stałych matematycznych. W tym roku wydarzenie ma formułę online.

Uczniowie klasy 3a z grupy biologiczno – chemiczna uczestniczyli na lekcji chemii w warsztatach „MATERIAŁY W SŁUŻBIE DENTYSTOM’. Materiały stomatologiczne oraz pomocnicze muszą być bezpieczne i trwałe. Podczas zajęć uczniowie poznali część ze specjalnych materiałów potrzebnych w pracy każdego dentysty, spojrzeli na nie ze strony inżyniera materiałowego i mieli okazję popracować ze sztucznymi zębami. Może w przyszłości niektórzy z nich będą wykorzystywać te materiały wykonując zawód dentysty.