Światowy Dzień Walki z AIDS

29 listopada 2016 roku konkursem wiedzy o HIV i ADIS rozpoczęliśmy w III LO kolejny już raz Światowy Dzień AIDS.

W III LO przygotowania do obchodów Światowego Dnia AIDS zaczęły się już tydzień wcześniej wystawą posterów o tematyce HIV/AIDS. Opiekę nad wystawą i konkursem objęła p. Małgorzata Żmuda – nauczycielka biologii. W konkursie wzięło udział 16 dwuosobowych zespołów uczniowskich z III LO, a także Gimnazjum nr 4, którzy rozwiązywali test  na trzech poziomach trudności. Młodzież odpowiadała na pytania m.in.: w jakich krajach występuje najwięcej zachorowań na HIV/AIDS, jak przebiega cały proces chorobowy, jakie są drogi przenoszenia wirusa HIV i jakie są  choroby oportunistyczne, kiedy po raz pierwszy w Polsce i na świecie pojawiły się pierwsze przypadki zachorowania na  AIDS.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Oprócz materiału, który był omawiany na zajęciach szkolnych, uczniowie musieli również pogłębić swoje wiadomości korzystając z różnych źródeł informacji. Przedsięwzięciu towarzyszyła prezentacja spotów reklamowych i filmów o tematyce HIV/AIDS przygotowanych przez uczniów III LO. Konkurs otworzyła dyrektor ZSO pani Marta Figura życząc sukcesów wszystkim jego uczestnikom. Honorowym gościem, a zarazem członkiem jury była p. Katarzyna Domagała z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Jaworznie, zajmująca się oświatą zdrowotną. Po zmaganiach konkursowych cała społeczność szkolna miała okazję wysłuchać okolicznościowej audycji przygotowanej przez szkolne radio.

Wyniki szkolnego konkurs wiedzy o HIV/AIDS w III  LO – Klasy I LO:

I miejsce zespół kl. I a: Kinga Stocerz i Katarzyna Wędzicha,

II miejsce zespół kl. I d: Olga Zwierzyńska i Kacper Brzozowski,

III miejsce zespół kl. I c: Dominika Mrówka i Wiktoria Klocek.

Wyniki szkolnego konkurs wiedzy o HIV/AIDS w III LO – Klasy II i III LO:

I miejsce zespół kl. III e: Weronka Ganobis i Joanna Staroń

II miejsce zespół kl. III a/ III d: Kamil Trzop i Krystian Warszawski

III miejsce zespół kl. II d: Weronika Kopciak i Poznańska Anna,

Wyniki szkolnego konkurs wiedzy o HIV/AIDS w III LO – Klasy gimnazjalne:

I miejsce zespół kl. 3 d : Karolina Jakóbik i Maciej Najman,

II miejsce zespół kl. 3 g: Zuzanna Kierc i Jan Dusza,

III miejsce zespół kl. 3 a: Joanna Kosobudzka i Julia Lower.